Salı, Ekim 24, 2006

BANA BURCUNU SÖYLE..

ikizlerim,ikizlersin,ikizleeerrrrrr....... ne güzel bir burç de mi ama..?

ikizlerim=mutluyum:D

neymiş bu güzel burcun özellikleri???

Bu burçta dogan kisiler degiskendir. Ikizler burcundan bir insan giysilerini, isini, ask hayatini ve evini düsünceleri kadar çabuk degistirebilir ki bu konuda oldukça hizlidir.

Kadin olsun erkek olsun, Ikizler insani, tutucu, ilerlemeyen veya belirli konularda nerede durduguna, tutumunun ne olduguna karar veremeyen kimselere sabir gösteremez. Ikizler hiç olmazsa o an için, nerede durdugunu bilir.

Karisik bir yildiz etkisi olmadikça, Ikizler'in yapisi ince çevik ve normalin üstünde uzundur. Ciltleri oldukça beyazdir, ama güneste çabuk ve kolay yanarlar.

Ikizler'de bir canlilik, çabuk, sempatik bir dostluk ve olaganüstü çabuk, ama zarif hareketler vardir. Saçlari açik veya koyu renk, ya da meç yapilmis gibi her ikisi de karisik olabilir. Burun uzun, düz veya küçük zarif olabilir, her ikisi de güzel biçimlidir.

Genellikle Ikizler'i bir yere veya bir fikre bagli tutmaya çalismak yanlis bir davranistir. Onlarla zeka yarisina kalkismak her zaman için yanlis bir istir, çünkü onlar konunun içini disini büyük bir rahatlikla konusabilirler. Keskin bir hiciv yetenekleri vardir.

Rutinin her çesiti tipik Ikizler'in kendisini kafese kapatilmis ve kanatlari kesilmis zavalli kus gibi hissetmesine neden olur. Bu insanlar köle gibi yasamaktan ve monotonluktan nefret ederler. Dakkik insanlar degillerdir. Sürekli heyecan ve degisiklik ister, yoksa mahzun ve huysuz olurlar.

Çok ikna edicidirler. Elinden gelen herseyi yapar ve çekiciligiyle sizi koza sarar gibi sarar. Öyle hizli konusur ve öyle bastan çikarici bir tebessümle güler ki, bir süre sonra her istegine razi olursunuz.

Bütün Haziran dogumlularda çok güçlü bir, gerçek niyetini saklama ihtiyaci vardir. Ikizler arzularinin tam aksi seklinde davranma zorunlulugunu hissederler. Ama bu burcun insani doganlar hayret edilecek konusma kabiliyetleri sayesinde harika politikaci olurlar; insanlarla iliskiler konusunda uzman olduklarini söylemeye ise hiç gerek yok...

Ikizler, en inatçi sekilde inandiginiz seylerden sizi nasil saptiracagini çok iyi bilir.

Ikizler'in yazi yazma konusuyla arasinda tuhaf bir sey vardir. Bu burç dogrudan dogruya yazma yetenegine hükmeder. Pekçok Ikizler burcu, birden fazla dil konusur, anlar veya okur; bu durum onlarin dünya kültürlerine duyduklari büyük ilgilerinden kaynaklanir.

Is adamligina gelince, tüm Merkür insanlari bu alanda kesinlikle olaganüstüdür. Koçlar bile Ikizler'le asik atamaz.

Ikizlerin, çok çalisan beyinlerini, herkesten iki kat daha fazla uyuyarak dinlendirmeye ihtiyaçlari vardir. Ikizler insani fazla faaliyetten çok, sikinti ve evde kapali kalmak yüzünden ruhsal çöküntüye ugrar.

Ikizler, arastirici, sabirsiz yapisinin derinlerinde, kendisine bir ideal arar ve asil sorun da, bu idealin ne oldugunu bilmemesindedir. Hayal gücünde sinir tanimadigindan dolayi; para, ün, servet, ask ve meslek hiçbir zaman onlari tatmin etmeye yetmez. Merkür, Ikizler'i hep daha yüksege çagirir. Yolun karsi tarafindaki çimen her zaman daha yesil görünür. Ikizler kafaca bir kasiftir.

O'nun gözleri keskin ve yetenekleri çesitlidir. Parlak bir espri yetenegi, zerafeti, diplomasisi ve el hüneri vardir, ancak gene de sebat ve sabirdan yoksundur.

O'nun yıldızı Merkür, zekânın ve canlılığın temsilcisi. O'nun üstün yeteneği keskin zekâsı. O'nun en büyük özelliği insanlara yardımca olmak ve her gittiği ortama neşe katmak. O'nun elementi Hava belki de bu yüzden havai. O'nun uğurlu günü Çarşamba yılın ortasında doğduğu gibi haftanın ortası da onun en iyi günü, belki bu yüzden hep orta yolu bulan herkese uyabilen insan O. O'nun uğurlu sayısı 4 (kimine göre 5) ama bir bedenin içinde 4ten fazla insan barındırır O. O'nun uğurlu taşı Akik ya da İnci, derinliklerine inmeniz lazım O'nu anlamak için, çünkü inciler denizin derinliklerinden çıkartılır değil mi ama. O'nun uğurlu renkleri Sarı,Gri, Açık Mavi, yani bazen mutlu, bazen karamsar, ama hep havai. O'nun uğurlu çiçekleri Mimoza,Çiğdem. O'nun uğurlu kokuları Yasemin, Sümbül. O'nun en belirgin özelliği Bitmek tükenmek bilmeyen sevgi gücü. O'nun en büyük ideali yazarlık, gazetecilik. O'nun en büyük hatası çok konuşmak (gevezelik de denebilir tabi) Genel anlamda İkizler burcu kadar ilginç ve karmaşık bir başka burç yoktur. Termometredeki civa gibi havaya göre değişirler ikizler olanlar.İkizler insanı çok karakterlidir. Fakat düzgün karakterlidir ve asla iki yüzlü değildir. Hayal güçleri çok gelişmiştir ve bunu zekâlarıyla destekleyip ortaya harikalar çıkarabilirler. Yapacakları işleri gayet iyi bir şekilde planladıktan sonra başarılı bir şekilde tamamlarlar. Fakat çok fazla konsantre kaybı yaşarlar. Bu hem İŞ dünyaları hem İÇ dünyalarında böyledir.

5 Yorum:

Blogger NoktasizvirguL dedi ki...

Tehlikeli bir burçmuş sanki..

Özellikle "öyle bastan çikarici bir tebessümle güler ki, bir süre sonra her istegine razi olursunuz." kısmında belirtilen şey beni korkuttu :P :)

Ben de kovayım :) ne olmuş. hıh :P

4:32 ÖS  
Blogger ashkar dedi ki...

ben boğayım ama pek anlamam bu işlerden, bana pek inandırıcı da gelmiyo bunlar.

5:34 ÖS  
Blogger burcyni dedi ki...

walla balık-ım..alıklıklar yapsam da::D

ikizler burcu erkeğimi allh yarabbım:D

gördüğün yerde kaçç...hayatına sorun katması demek..uğras uğras delir demek..

kısların uzak durması gereken yegane burç:))

o kadar dıorum yani..

6:57 ÖS  
Blogger deniz dedi ki...

ikizler burcu bnm teraziden sonra anlaşabildigim ikinci bir burcmuş yani aynı gruptan oldugumzdan galiba.öle mi dersin? anlaşabiliyor muyuz artiZ??

3:02 ÖS  
Blogger Kazaam dedi ki...

yuru be! iste budur!

tam bir "ikizler" olarak gururla comment yaziyorum. burdan burcyni arkadasimizi da kiniyorum o ayri. :)

7:04 ÖÖ  

Yorum Gönder

Kaydol: Kayıt Yorumları [Atom]

<< Ana Sayfa